ICQRAJA NEWSLETTER No 43

[Dej of d dej]

Nedjelja 12.11.2000.

[Novosti]

Danas je drugi dan dvodnevnog raspusta. Divota. Ovo je cetrdeset i
treci njuzleter. Vrijeme stvarno brzo prolazi.

[Song of d dej]

LED ZEPPELIN - STAIRWAYS TO HEAVEN

There's a lady who's sure
All that glitters is gold
And she's buying a stairway to heaven.
When she gets there she knows
If the stores are all closed
With a word she can get what she came for.
Ooh, ooh, and she's buying a stairway to heaven.

There's a sign on the wall
But she wants to be sure
'Cause you know sometimes words have two meanings.
In a tree by the brook
There's a songbird who sings,
Sometimes all of our thoughts are misgiven.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it makes me wonder.

There's a feeling I get
When I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.
In my thoughts I have seen
Rings of smoke through the trees,
And the voices of those who standing looking.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it really makes me wonder.

And it's whispered that soon
If we all call the tune
Then the piper will lead us to reason.
And a new day will dawn
For those who stand long
And the forests will echo with laughter.

If there's a bustle in your hedgerow
Don't be alarmed now,
It's just a spring clean for the May queen.
Yes, there are two paths you can go by
But in the long run
There's still time to change the road you're on.
And it makes me wonder.

Your head is humming and it won't go
In case you don't know,
The piper's calling you to join him,
Dear lady, can you hear the wind blow,
And did you know
Your stairway lies on the whispering wind.

And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How ev'rything still turns to gold.
And if you listen very hard
The tune will come to you at last.
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll.

And she's buying a stairway to heaven.

[Ivent of d dej]

Prvi dan poslije izbora. Jos malo pa promjene?

[Vedr of d dej]

Jutros je bilo oblacno i maglovito. Sad je malo vedrije i prohladno.
Ucinilo mi se da se nasmijalo i zubato sunce.

[Mudrosti/Izreke of d dej]

Dodao sam ovo "/Izreke" zato sto nije bas sve toliko mudro :)

- Nije zlato sve sto sija.
- Gdje je puno baba, kilava su djeca.
- Svako ima svojih pet minuta.
- Bolji sam od Cezara! Dodjoh, pobjedih ali ne vidjeh.  (neki sahovski
velemajstor poslije pobjede na slijepom sahovskom turniru)
- Izazov je tu, adrenalin raste ... (prof. matematike Seno Pilic)

[Latinska izreka of d dej]

Hic Rhodos, hic salta. (ovdje je Rodos, ovdje skoci)

[Vic of d dej]

Sretne pjetao pile malo kako pusi na ulici.
- "Sta radis to, recu te starcima!"
A pile njemu:
- "Boli me uvo, ja sam iz inkubatora."

[Avaz of d revolusn]

U skoli, smo sto ne prokuha. Vec je doslo do raslojavanja medju
profesorima, tako da imamo one koji su ZA, one koji su PROTIV i
profesore koji daju izjave tipa: "Nemojte mene mjesati u to!".
Jos malo pa idemo u juris na pedagogicinu kancelariju, mjesto koje
je simbol apsolutizma u nasoj skoli. :)))) Rukovodstvo sastavljeno
od predsjednika 3. razreda i ljudi koji misle da mogu pomoci pri
odlucivanju ima radne sastanke svaki dan (pa cak i subotom).
Revolucija je dosla u jednu fazu iz koje povratka nema. Preskocena je
jedna vazna stepenica na stepenistu (stairway to heaven), a to je
direktor. Njega niko niocemu sluzbeno nije obavjestio :)))). Sljedeci
potez je slanje peticije na OSCE-ov "Zid Demokratije". Vec je ugovoren
sastanak sa nekim iz OSCE-a.

DKPP!

[Cosak]

Stvarno nekad ne znam sta da napisem u ovoj rubrici. Pisanje cijelog
newslettera ide brzo dok ne dodje cosak. Izazov je tu, adrenalin raste,
ali rijeci ne izlaze.
EH .. nadjoh temu.
Jeste li ikada primjetili da se djeca generacijama igraju istih igara?
Postoje standardne igre kao sto su zmira, corobaka, sve vrste "ganje",
"mama i tata" (ova je dobra ;))) kojih su se igrali roditelji nasih
praprapraprapradjedova. Postoji i ona ne toliko poznata, ali isto toliko
prisutna igra ISTINE (meni najmrza ;)). Sve ove igre godinama dobivaju
male promjene. Na djecije igre moze, vjerovali ili ne, utjecati i
politika. Tako je bilo u Vitezu pred pocetak rata. Postoji igra
preskakanja konopca koju igraju tri osobe. Svaka osoba ima svoju boju.
To su, do rata, bile crvena, plava i zuta. Kada se zakuhalo, ona zuta
je, poslije pranja u masini zvanoj politika, izblijedila tako da je
kombinacija boja uzasno podsjecala na boje na hrvatskoj zastavi.
Ne znam hoce li sada, poslje ovih izbora, djeca pjevati "crvena, crvena,
crvena" dok preskacu konopac.
Ratovi dosta utjecu na djecu. Poslije 2. svj. rata djeca su se igrala
partizana i Njemaca, poslje ovog rata igrali su se malih cetnika, ustasa
i balija (ko je pozitivan, a ko negativan zavisi od podrucja). Bas se
pitam hoce li se generacije rodjene ovih godina igrati ratnih zlocinaca
i IFOR-a, SFOR-a ili kako se vec zovu.
Ova prica ce uskoro prestati vaziti u razvijenim zemljama, a malo
kasnije i kod nas. Svi sad prelaze na kompjutere, plej stejsne,
nintendoe. Ja, iako okorjeli kompjuteras, osudjujem takvo ponasanje.
Ali ... staces ... djeca misle da su kompjuterske igre zabavnije, a da
znaju, vjerujem da bi vecina dala sve one igrice za samo jednu partiju
mama i tata :)))))

Pozdrav, moja ajsikju rajo.

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (visestruki sampion u
mamama i tatama, kategorija "tata")

Copyright (c) ICQRAJA team